Odos, plaukų priežiūra vasarą

Stebėdama žmonių įpročius vasarą, „Camelia“ kosmetikos konsultantė Vaida Bondarenko primena, kad grožiui kenkia ne tik saulės spinduliai, bet ir skirtingas telkinių vanduo bei prakaitas. V.Bondarenko dalijasi patarimais, kaip pasirūpinti savo oda ir plaukais aktyviu vasaros sezonu.

Kūno priežiūra po maudynių

Apie saulės poveikį kalbama daug, bet ne visuomet atkreipiamas dėmesys į žalą, kurią grožiui gali sukelti kiti vasaros malonumai – kaip skirtingas telkinių vanduo ar karščio suaktyvintas prakaitas. Nuo šių veiksnių stipriai kenčia ne tik veido, bet ir viso kūno oda, plaukai. Nors po maudynių įprastai kūnas nušluostomas rankšluosčiu, pasak V.Bondarenko, to nepakanka.

„Skirtingų telkinių vanduo pasižymi įvairiomis savybėmis – vieni jų gali būti daugiau sužydėję, kiti druskingesni. Išlipus iš vandens kūną reikėtų ne tik nusausinti, bet ir pašalinti nuo jo galimus nešvarumus, pamaitinti drėkinamosiomis priemonėmis su apsauginiais SPF filtrais nuo saulės. Išsimaudžius daug druskos turinčiame vandenyje, rekomenduojama nusiprausti ir su gėlu vandeniu.

Ant odos liekanti druska sausina odą, išderindama giluminį riebalų balansą. Tai ne tik prisideda prie aktyvesnių odos senėjimo procesų, bet ir sumažina jos atsparumą saulės poveikiui. Jeigu galimybių nusiprausti gėlu vandeniu nėra, rekomenduojama su savimi turėti bent purškiamą terminio šaltinio vandenį ir juo nusiplauti rankas, kojas, veidą ir, žinoma, plaukus“, – apie maudynių malonumų poveikį pasakoja konsultantė.

Kūno odą po maudynių ar saulės vonių apsaugoti ir atgaivinti padės priemonės su hialurono rūgštimi. Lengvos tekstūros priemonės greitai įsigeria ir gerai drėkina odą.

Kenčia ne tik kūnas, bet ir plaukai

Skirtingų telkinių vanduo atsiliepia ir plaukų grožiui. Dažnas jų sušlapimas, tuomet džiūvimas ar jau minėtos druskos poveikis – visa tai juos alina. Jie tampa silpnesni, daugiau lūžinėja, slenka.

„Po intensyvios maudynių dienos plaukus rekomenduojama atgaivinti kaukėmis su omega rūgščių turinčiais aliejais ar selenu. Taip pat nuo saulės spindulių poveikio juos apsaugos paprastas, bet gudrus sprendimas. Jeigu dėvėti kepurės nesinori – plaukus ištepkite kremo nuo saulės likučiais. Jų lieka ant pirštų galiukų po kūno tepimo, todėl juos drąsiai galime panaudoti plaukų apsaugai“, – plaukų priežiūros sprendimais dalijasi pašnekovė.

Tik nereikėtų tepti šaknų, nes tokiu atveju, galite sukurti susiriebalavusių plaukų efektą. Kremo nuo saulės likučiais reikėtų ištepti plaukų galiukus.

Odos apsauga nuo prakaito

Vasaros malonumai reiškia ir aktyvesnį laisvalaikį lauke. Dažnai atvirose erdvėse žaidžiamas tinklinis, važinėjama riedučiais. O neretai besportuojant tuo pačiu bandoma ir „patobulinti“ kūno įdegį. Jeigu apie apsaugą nuo saulės dar pagalvojama, kartais pamirštama pasirūpinti savo organizmo apsauga iš vidaus. Aktyvi veikla karštą vasaros dieną gali nualinti organizmą.

„Užsiimant lauko pramogomis neretai pamirštama, kad kūnas karštą vasaros dieną natūraliai netenka daugiau drėgmės. O tai taip pat neigiamai atsiliepia odai bei plaukams. Dehidratacija reiškia ne tik kylantį troškulį, bet ir nemažą vidinių medžiagų netekimą. Todėl būtina pasirūpinti odos drėgme ir iš vidaus. Tam padės elektrolitų balansą atstatantys negazuoti mineraliniai vandenys ar specialūs preparatai su kalio, magnio, natrio mineralais.

Odos būklę vasaros laikotarpiu, kai netenkama daug skysčių ir ją neigiamai veikia ne tik saulė, bet ir prakaitas, iš vidaus pagerinti padės natūralios kilmės preparatai su kolagenu bei hialuronu. Šiuo metu jie itin populiarūs, nes hialuronas reikalingas ne tik mūsų sąnariams, bet ir plaukams, odai“, – odos ir plaukų puoselėjimo patarimais dalijosi grožio konsultantė V.Bondarenko.

Taip pat skaitykite: