Kremas su SPF – kas tai ir kam?

Vasaros metu vos ištaikę laisvą progą skubame pasimėgauti saulės spinduliais. Vis dėlto tokiomis karštomis dienomis skubėti prie ežero ar į paplūdimį nebūtina – įdegti, taip pat ir nudegti, odą galima tiesiog gatvėje, pasivaikščiojimo metu. Kosmetologė Katerina Stankūnė teigia, kad šiuo metu UVA bei UVB spinduliuotė itin aukšta, tad kremas su apsauga nuo saulės yra būtinas, net jei į lauką išeinama tik trumpam.

Estetinės medicinos specialistės Katerinos Stankūnės, saulėje yra visiems taip reikalingo vitamino D, tačiau reikia nepamiršti, kad neatsakingas deginimasis didina tikimybę susirgti odos vėžiu. „Jei norite turėti sveiką ir gražią odą, rekomenduoju naudoti priemones, kurios yra su SPF15 apsauga. Jei turite odos susirgimų, žaizdų, neseniai atlikote lazerines procedūras, būtina naudoti didžiausią SPF apsaugą turinčią priemonę (SPF50).

Teptis priemonę rekomenduoju mažiausiai penkiolika minučių iki saulės vonių – mat, kad būtų suteikiama maksimali UVA ir UVB apsauga, priemonė turi susigerti į odą. Ypatingą dėmesį reikia skirti veido odai, nugarai, pečių juostai, apatinei kojų daliai – šiose vietose dažniausiai nudega oda ir dažniausiai atsiranda melanoma. Priklausomai nuo pasirinktos priemonės, teptis apsauginiu kremu reikia maždaug kas tris valandas, nes prakaitas, vanduo ir odos lietimas nuvalo apsaugą“, – patarimais dalijasi kosmetologė.

„Pirkėjai šiuo metu gali rinktis iš beveik 120 skirtingų gamintojų bei skirtingą apsaugą nuo saulės turinčių kremų, kurių dalis yra skatinantys įdegį. Patys populiariausi kremai su apsauga nuo saulės yra su maksimalia apsauga – net 3 iš 5 pačių populiariausių kremų nuo saulės yra su SPF50, kurių per pirmuosius penkis šių metų mėnesius įsigyta net dvigubai daugiau nei pernai, palyginti su tokiu pačiu laikotarpiu“, – pirkėjų įpročius atskleidžia „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

K.Stankūnė teigia, kad optimaliausiam apsaugos ir įdegio rezultatui reikėtų naudoti kremus nuo saulės su SPF15 apsauga. „Jeigu oda yra jautri, su susirgimais, rekomenduoju naudoti ir didesnę apsaugą turinčius kremus. Išėjus iš namų kartu su savimi nepamirškite pasiimti ir balzamą lūpoms su SPF bei nešioti akinius nuo saulės su UVA ir UVB spindulių apsauga“, – sako estetinės medicinos specialistė.

Ji atskleidžia, kad išsitepus kremu nuo saulės, vitamino D vis tiek gauname. „Vitamino D „neįmanoma“ užsikrauti visiems metams, tad vasaros metu, atsakingai deginantis, jo reikėtų gauti iš saulės, o šaltuoju metų laiku, kuomet saulė nėra tokia aktyvi, reikėtų papildomai vartoti vitaminą D. Deginantis atsakingai nudegimų ir kitų nemalonių pasekmių, sukeltų saulės vonių – išvengsite“, ­– teigia K.Stankūnė.

Taip pat skaitykite: