„Luminor“ bankas diskriminavo senjorus

„Luminor“ bankas diskriminavo vyresnius asmenis neleisdamas jiems pasinaudoti kreditinės kortelės savininkams teikiamu kelionių draudimu. Taip bankas pažeidė Lygių galimybių įstatymą, numatantį, kad visiems klientams, nepaisant jų amžiaus, paslaugos turi būti teikiamos vienodomis sąlygomis.

Šį pažeidimą nustatė Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė.

Tyrimą kontrolierė pradėjo gavusi 78-erių metų pareiškėjo skundą. Jis teigė, kad „Luminor“ bankas pagamino jam kreditinę kortelę, tačiau nesuteikė visų kortelių savininkams skirtų paslaugų, t. y. informavo, jog jo nedraus kelionių draudimu. Kelionių draudimas taikomas kaip papildoma nauda kreditinės kortelės savininkui.

„Luminor“ kredito kortelių savininkams teikiamo kelionių draudimo sąlygose numatyta, kad jos negalioja vyresniems nei 75 metų amžiaus asmenims.

Atlikusi tyrimą kontrolierė pabrėžė, kad amžius negali būti lemiamas veiksnys, apribojantis vyresnių asmenų teisę gauti kelionių draudimo paslaugas. Pasak jos, vyresniems žmonėms gali būti atliekamas papildomas rizikos vertinimas, susijęs su individualia asmens sveikatos būkle.

„Negalima tiesiog atsisakyti suteikti paslaugas neįvertinus visų aplinkybių, susijusių su kliento poreikiais ir galimybėmis. Dabar situacija tokia, kad vyresni klientai, įsigiję kreditinę kortelę už tokią pat sumą kaip ir visi, negauna viso paslaugų paketo“, – sakė A.Skardžiuvienė.

Ji kreipėsi į „Luminor“ banką siūlydama nutraukti lygias galimybes pažeidžiančius veiksmus.

Pasak „Luminor“ banko Lietuvos skyriaus komunikacijos vadovės Giedrės Bielskytės, bankas ketina pakeisti kelionių draudimo paslaugos taisykles.

„Kartu su draudimo partneriu šiuo metu peržiūrime mūsų teikiamas paslaugas, todėl kelionių draudimo paslauga per mėnesį bus pakeista taip, kad ja galėtų pasinaudoti visi mūsų klientai nepaisant jų amžiaus“, – komentare BNS nurodė G. Bielskytė.

A.Skardžiuvienė taip pat kreipėsi į Lietuvos banko priežiūros tarnybą dėl vyresnių žmonių teisių apsaugos bankų veikloje.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba panašių skundų yra gavusi ir anksčiau, todėl vyresnio amžiaus asmenims ir jų artimiesiems primena, kad norint įsigyti kelionių draudimą, būtina žinoti, kad:

  • draudimo bendrovė, atsižvelgdama į asmens sveikatos būklę, turi teisę atlikti individualų vyresnių asmenų draudimo rizikos vertinimą;
  • draudimo bendrovė neturi teisės atmesti prašymo sudaryti kelionių draudimo sutartį remdamasi vien tik amžiaus kriterijumi. Kiekvienas asmuo turi teisę į individualų draudimo rizikos vertinimą;
  • draudimo įmokos dydis kiekvienai draudimo sutarčiai gali būti nustatomas skirtingai, atsižvelgiant į draudėjo individualią situaciją bei visų rizikos vertinimo kriterijų visumą (sveikatą, kelionės ypatumus, draudimo istoriją ir kt.).

Taip pat skaitykite: