„Gamtos piliulės“ veiksmingumas

Net trumpas pasivaikščiojimas gamtoje gali gerokai sumažinti stresą. Tai patvirtina JAV Mičigano universiteto atliktas tyrimas. Pakanka 20 minučių kasdien praleisti miške, parke ar kitokioje žaliojoje zonoje, kad pastebimai sumažėtų streso hormono lygis, rašo mokslininkai specializuotame žurnale „Frontiers in Psychology“ ir kalba apie „gamtos piliulę“.

Remiantis tyrimu, užtenka 20-30 minučių praleisti gamtoje, kad organizme būtų efektyviai sumažintas kortizolio lygis. Kortizolis dar vadinamas streso hormonu. Ilgą laiką padidėję kortizolio rodikliai, kuriuos, pavyzdžiui, lemia chroniškas stresas, siejami su antsvoriu, imuninės sistemos susilpnėjimu, širdies ir kraujagyslių ligomis, depresijomis ir virtine kitų susirgimų.

Mokslininkai tikisi, kad jų tyrimas atkreips dėmesį į „gamtos piliulės“ veiksmingumą – tai esą nieko nekainuojanti terapinė priemonė neigiamiems gyvenimo mieste padariniams, kai žmonės daug laiko praleidžia uždarose patalpose ir prie ekranų, įveikti. Medikai tyrimo rezultatais gali pasinaudoti kaip pagrindine taisykle, ką galėtų rekomenduoti savo pacientams, teigiama straipsnyje.

Japonijoje „maudynės miške“ („Shinrin-yoku“) net yra valstybinės sveikatos priežiūros dalis, o „miško medicina“ jau kelerius metus yra atskira tyrimų šaka Japonijos universitetuose.

ELTA

Taip pat skaitykite: