Šventinis obuolių pyragas

obuolių pyragas

Šaldytos tešlos gerbėjams – dar vienas obuolinis receptas. Ingredientai lyg ir labai paprasti, bet tik pažiūrėkite, koks jis šventiškas. O nieko įmantraus, – tik truputį ilgesnis paruošimo ir kepimo laikas. Kartais tikrai verta paplušėti, pvz., dešimčia minučių ilgiau ir sulaukti žymiai platesnės valgančiųjų šypsenos. Sluoksniuotą tešlą gaminu pati, nes labai mėgstu lydyto sviesto poskonį tešloje, o nuo tada, kai atradau silikoninius kilimėlius ir kočėlus, gaminu su dar didesniu malonumu. Šiandien tešlos gaminimo ypatumų neaprašinėsiu, tik pateiksiu prieš kelerius metus nuotraukose atrastą idėją, kaip greitai ir originaliai pagaminti, rodos, jau pabodusį obuolių pyragą. Jei naudosite pirktinę tešlą, vieną pakuotę rinkitės lapeliais – taip bus dar paprasčiau.

Pyragui reikės:
1 kg bemielės šaldytos tešlos
4 obuolių
1 v.š. malto cinamono
3 v.š. rudojo cukraus
1 v.š. miltelinio cukraus (pudros)
2 kiaušinių

Atšildyta tešla iškloju apvalios kepimo formos dugną, bortus formuoju atskiromis juostelėmis, svarbu, kad jos būtų bent keliais milimetrais aukštesnės už formą.

Obuolius supjaustau į aštuonias dalis, išpjaunu sėklalizdžius ir kiekvieną skiltelę dar pasmulkinu į tris dalis. Obuolius suberiu į formą ir pabarstau dviem šaukštais rudojo cukraus.

Puodelyje gerai išplaku kiaušinius, iškočioju likusią tešlą, supjaustau stačiakampiais (naudojant pirktinę čia ir reikėtų kokių 6 lapelių jau paruoštų formų), aptepu plakiniu, tolygiai apibarstau cinamonu ir likusiu ruduoju cukrumi bei susuku į ritinėlius. Juos supjaustau 2 cm storio griežinėliais ir juos, stengdamasi palikti kuo mažesnius tarpus, sudedu ant obuolių, kaip matosi nuotraukose. Likusiu kiaušinių plakiniu aptepu pyrago viršų ir formą dedu į orkaitės vidurį. Jungiu 200 0C ir kepu pyragą apie 40–45 minutes.

Iškepusį pyragą atvėsinu ir perkeliu į plokščią lėkštę ar ant medinio padėklo ir užberiu miltelinį cukrų. Pyragą valgome su karštais gėrimais.

Renata ŠNIOLIENĖ

Renata Šniolienė

Esu lėto gyvenimo užmiestyje propaguotoja, naminių aliejų spaudėja, tinklaraščio apie maistą autorė, fermentacijos ir fotografijos pasaulio tyrinėtoja, konditerės anūkė, pedagogės dukra, kariškio žmona ir kelių labai artimų žmonių draugė

Daugiau Renatos receptų: https://kumutesvirtuve.lt

Taip pat skaitykite: