,

Iš gamtos: natūralūs nuovirai

Šiuo metu daugelis mūsų vis labiau domisi netradicine medicina. Natūralūs preparatai, vaistažolių arbatos ir net įvairūs nuovirai gali padėti numalšinti net didžiausius skausmus. Ir ne tik skausmus! Juk visi norime turėti sveiką imuninę sistemą ir išvengti peršalimo ligų. Tad plačiau pakalbėkime apie natūralius nuovirus, kuriuos galite pasigaminti namuose.

bičių produktaiStebuklinga priemonė nuo šimto ligų – bičių pikis. Nuo senų laikų žinome, kad medus, kaip ir kiti bičių produktai, yra universalus vaistas nuo gausybės ligų. Juo galime ne tik gydyti gerklės ligas, malšinti kosulį, bet ir dezinfekuoti žaizdas. Šaltuoju metų laiku turėti spintelėje bičių pikio tepalo yra nepamainoma būtinybė. Norint patiems pasigaminti jį, reikia tik dviejų produktų: bičių pikio ir iš saldžios grietinėlės pagaminto sviesto (tinka ir nesūdyti kiaulių taukai). 100 g sviesto naudoti 10 g pikio. Gaminimas labai paprastas – sviestą kartu su pikiu tirpinti indelyje, pamerktame į verdantį vandenį. Maišyti, kol ištirps, ir viskas. Tiesa, sviestas nėra vien tik riebalai, todėl neišsigąskite, jei liko nuosėdų – jas nukoškite. Pagamintą bičių pikio tepalą galite naudoti įvairiems peršalimo sukeltiems negalavimams gydyti: tepti ant kaklo, jei skauda gerklę, ar palei paakius, net ir pačią nosį, jei sergate sinusitu. Jei kamuoja kosulys, galite išsitepti krūtinę ir storai užkloti išteptą vietą.

Kita opi problema – skaudami sąnariai, trikdantys normalų judėjimą. Kaip rūpintis sąnariais, jeigu pradeda juos skaudėti? Jums padės liaudies medicina

Vienas paprasčiausių būdų – bulvių nuoviras

Išvirus bulves, visada lieka nuoviro. Jis valo organizmą, šalina šlakus, valo žarnų sieneles nuo gleivių ir kitų darinių. Ar galite patikėti, kad jei bulvių nuovirą ant tuščio skrandžio gersite rytais, prieš pietus ir prieš miegą, gydysite artritą! O jei kamuoja sąnarių negalavimai, ypač poliartritas, 1 kg bulvių su lupenomis supjaustykite mažais gabalėliais ir virkite apie pusantros valandos 3 l vandens kupiname puode. Paskui nukoškite ir nuspauskite bulvių gabalėlius ir gerkite nuoviro kiek tik norisi.

Ar girdėjote apie sąnarių gydymą kaštonais?

Norint pasigaminti nuovirą, jums reikia 300 g kaštonų vaisių. Odeles nulupkite, sumalkite. Į pusės litro tamsaus stiklo butelį suberkite kaštonų žieveles ir iki kakliuko užpilkite vandeniu. Sandariai uždarykite ir butelį palikite pastovėti tamsioje šiltoje vietoje dviem savaitėms, tačiau kasdien suplakite. Šis užpilas išsilaiko net iki kelerių metų! Toks natūralus skaudamų sąnarių gydymas gali užtrukti net metus, bet pabandyti tikrai verta. Šiuo nuoviru galite įtrinti skaudamas vietas. Tačiau galite pasigaminti ir kitokį kaštonų nuovirą, kurį galėsite gerti.

Receptas: 50 g kaštonų vaisių arba žiedų užpilti 0,6 l vandens ir palikti dvi savaites pastovėti tamsioje ir šiltoje vietoje, tačiau nepamiršti kasdien suplakti. Paskui nukošti ir laikyti tamsioje vietoje. Gerti po 30–40 lašų 3–4 kartus per dieną 3–4 savaites.

Jei mėgstate sodinti įvairius augalus, raskite vietos ir ugniažolei. Ji – puiki pagalbininkė malšinant sąnarių skausmus. Ugniažolės žydi pavasarį – tada jų ir prisiskinkite, sumalkite mėsmale, sudėkite masę į marlę ir išspauskite sultis. Tada praskieskite santykiu 1:1 su degtine arba spiritu. Trinkite skaudamas sąnarių vietas ir po kurio laiko pajusite, kad skausmas tikrai mažėja. Medicina slypi gamtoje!

Norite jaunystės eliksyro?

Norite pakelti tonusą, padidinti darbingumą, išvalyti kraują, sustiprinti imunitetą ir kraujagysles ir iš organizmo pašalinti nereikalingas druskas bei šlakus? Česnakas jums padės! Šis užpilas ne tik stiprins širdies veiklą, mažins cholesterolio kiekį kraujyje, bet ir tonizuos organizmą, gerins medžiagų apykaitą bei padės naikinti riebalus. Ar gali būti geriau? Į permatomą butelį sumeskite 12 česnako skiltelių, iš kurių kiekviena turi būti supjaustyta į 4 dalis. Užpilkite trimis stiklinėmis raudonojo sauso vyno, sandariai uždarykite ir palikite ant lango dviem savaitėms. Kasdien 2–3 kartus butelį supurtykite, o po dviejų savaičių perkoškite, supilkite į tamsų butelį bei laikykite šaldytuve. Visą mėnesį vartokite po valgomąjį šaukštą šios užpiltinės tris kartus per dieną. Patikėkite, užpilo poveikis yra neįtikėtinas!

Gal pats metas išbandyti naujas liaudies medicinos siūlomas alternatyvas ir pagaliau pradėti gydytis vien natūraliais bei pačių pasigamintais preparatais? Juk didžioji energija ir galia slypi gamtoje – mes ir patys esame gamtos dalis. Tad su dėkingumu imkime tai, ką duoda Motina Gamta, ir pagaliau būkime sveikesni nei vakar!

Eva URBANAVIČIŪTĖ

Taip pat skaitykite: