Kas suteikia mums laimės?

senjorai

Tarptautinės laimės dienos proga, kuri minima kovo 20 dieną, proga atlikto tyrimo tikslas – pamatuoti Lietuvos gyventojų laimės jausmą ir tai lemiančias priežastis. Iš rezultatų matyti, kad šiuo metu mums su laime labai pakeliui: laimingi arba labiau laimingi nei nelaimingi jaučiasi 90 proc. apklaustųjų.

„Tyrimo rezultatai mus ir nustebino, ir pradžiugino: pasirodo, net 90 proc. lietuvių jaučiasi laimingi. Dar pridėkime tai, kad kasmet Jungtinių Tautų skelbiamoje Pasaulio laimingiausių šalių ataskaitoje pernai užėmėme penkiasdešimtąją vietą – pakilome dviem pozicijomis aukštyn. Vadinasi, jaučiamės vis laimingesni“, – sako tyrimą inicijavusio žurnalo „Laimė“ vyr. redaktorė Asta Lipštaitė.

Moterys ir žmonės su aukštuoju išsilavinimu jaučiasi laimingesni už vyrus ir asmenis su žemesniu išsilavinimu.

Nors pasaulio mastu atlikti tyrimai rodo, kad vaikų turėjimas nėra pagrindinis laimės rodiklis (vienodai laimingi gali būti ir bevaikiai), Lietuvoje laimingesni jaučiasi vaikų iki 18 metų turintieji.

Iš ko susideda lietuvių laimė? Bendravimas – geri santykiai su partneriu ar šeimos nariais daugiausia laimės teikia 61 proc. apklaustųjų.

Saviraiška svarbesnė moterims (34 proc.) ir žmonėms su aukštuoju išsilavinimu, vyrai renkasi materialines vertybes, atlyginimą (34 proc.) bei seksą (18 proc.). Jaunimui labiau rūpi išvaizda, o vyresniems – sveikata, jautimasis reikalingiems.

„Lietuvos gyventojai puikiai žino, supranta, koks yra laimės receptas. Tačiau, panašiai, kaip ir kitiems dalykams gyvenime, žinojimo, kas yra teisingiausia, nepakanka. Nors žmonės ir suvokia, kad daugiausiai laimės jiems teikia bendravimas, visgi ateičiai rinktųsi daugiau pinigų, o ne draugų“, – sako KOG instituto tyrimų ir analitikos vadovė Agnė Ambrazevičienė.

Papildomai laimei greičiausiai visada atsiras vietos, o laimingesniu žmogumi lietuviui leistų pasijusti didesnis atlyginimas (51 proc.) ir daugiau laisvo laiko ar atostogų (42 proc.).

Nelieka nuošalyje ir sveikata bei estetiniai dalykai: moterys labiau norėtų pagerinti savo išvaizdą (34 proc.), o stipresnė sveikata gyvenimą šviesesnį padarytų vyresniems žmonėms (56 proc.). Galimybės skirti daugiau laiko hobiams norėtų daugiau uždirbantys (41 proc.).

Laimės tyrimą 2019 metų vasarį žurnalo „Laimė“ užsakymu atliko KOG rinkodaros ir komunikacijos mokslų institutas. Reprezentatyvios internetinės apklausos metu buvo apklausta 400 Lietuvos gyventojų nuo 18 iki 64 metų.

Taip pat skaitykite: